DALŠÍ DÍTĚ UŽ NECHCI......!?

Pokud jste už někdy přemýšleli nad tím, jak mít pod kontrolou své reprodukční období, možná vás zaujala široká nabídka pilulek, přípravků a pomůcek farmaceutických firem. Možností je opravdu hodně, od minipilulky, přes běžné pilulky, pilulky „poté“, gely, tělíska, injekce, náplasti, kondomy až po sterilizaci. Všechny mají jedno společné, jsou velmi účinné, téměř bez nežádoucích účinků, za přijatelnou cenu a hlavně velmi jednoduše použitelné. Nabídka vskutku lákavá.

Pokud se zrovna rozmýšlíte co z uvedeného využít, vězte, že je ještě jedna možnost. Moc se o ní nemluví, ale honosí se zajímavý názvem: Symptotermální metoda přirozeného plánování rodičovství. Pokud se říká, že nejlepší věci jsou zadarmo, tak o plánování rodičovství to platí dvojnásob. Moudrá příroda, jako ostatně vždy, dobře vymyslela, jak se mohou partneři proti početí chránit. Ale jako vše přirozené to má jednu velkou nevýhodu, nikdo na tom nevydělá. Pro farmaceutické firmy je mnohem výhodnější utvářet si své pacientky od 15 let tím, že jsou každodenními poživatelkami antikoncepčních metod.

Nepokusit se o přirozený způsob kontroly plodnosti, je jako rozhodnout se počít potomka a namísto společného milování, rovnou zamířit do Centra reprodukčního medicíny.  Nebo místo pokusu o přirozený porod, si bezdůvodně zaplatit císařský řez. Hrát si na to, že jsme moudřejší než příroda, se nám sice moc často nevyplácí, ale hrdě to ignorujeme. Farmaceutický systém nás natolik zpracoval, že už většinou ani nepřemýšlíme nad tím, jestli se situace nedá řešit zdravě a přirozeně.

Dar schopnosti počít je jedním z největších darů, které jsme v tomto životě obdrželi. Je to dar jako schopnost komunikovat, slyšet, cítit, pohybovat se….. Přestože je plodnost stejně plnocenným darem, začne nás v průběhu života obtěžovat. A pak přijde otázka, co s tím? Přemýšlela jsem jak vystihnout absurditu tohoto přístupu a napadl mě příběh:

Přijde muž do ordinace a stěžuje si lékaři. „Pane doktore, už nemůžu, je toho na mě příliš. Nachodil jsem v životě 3x víc než jiní, nohy mě bolí a přesto stále musím někam chodit. Jsem z toho unavený a obtěžuje mě to. Rád bych to nějak dlouhodobě vyřešil.“ Pak doktor přemýšlí a pak odpoví: „ Máte dvě možnosti. Buď se můžete začít šetřit, přemýšlet kam chodit chcete a kam nechcete, cesty plánovat a všímat si, co dělá vašim nohou dobře…..což je ta náročnější varianta. Nebo vám mohu nabídnout velmi jednoduchý zákrok, který se dá vyřešit ambulantně, za pár korun…… rychlé chirurgické odstranění končetin! Je to nová metoda, která nemá žádné vedlejší účinky a její největší výhodou je, že už vás vaše nohy nikdy obtěžovat nebudou…………..“.

Pokud se vám zdá příběh absurdní, vězte, že stejně působí fakt, že někdo namísto přirozeného plánování rodičovství, volí sterilizací.

Proč to všechno píši? Účastnila jsem se semináře Symtotermální metody přirozeného plánování rodičovství ……..a jsem nadšená. Dozvěděla jsem se spoustu zajímavých informací, jak mohu sledovat svůj menstruační cyklus a jak můžeme s mužem ovlivňovat naši plodnost. Jsem nadšená, že jsem našla metodu (a už ji i několik měsíců využívám), která mi pomáhá lépe poznat své tělo, vnímat, co se v něm děje, jak se mění můj hormonální systém, jak na změny reaguji já a jak můj muž a co to pro nás znamená. Metoda nás učí komunikovat o našem intimním životě na takové úrovni, jako nikdy před tím. Bereme na sebe zodpovědnost a plně si uvědomujeme, že je zejména v našich rukou, jak každý měsíc dar plodnosti využijeme nebo ne. Je to další úroveň sebepoznání a to mě baví.

Prožila jsem hezkou sobotu. Přes brzké ranní vstávání a dalekou cesta, to stálo za to. Na cestě mě doprovázel nádherný východ slunce, který mi dával tušit, že jedu tím správným směrem. 

Pokud vás článek zaujme a budete mít chuť se více dozvědět o Symptotermální metodě a jejích zákonitostech, můžete se podívat na web www.prirozenaantikoncepce.cz

Děkuji všem, kteří přes různé nesnáze nepřestávají šířit to, co je pro společnost zdravé a přirozené.

S úctou Kateřina Juřenčáková